Wieszaki ścienne – wiosenne inspiracje

tulip-271352_640Z okazji nadchodzącej wiosny, wielu z nas myśli o odświeżeniu swojego mieszkania? Może jakieś małe przemeblowanie, albo pomalowanie ścian? Przy okazji generalnych wiosennych porządków, nietrudno przestawić kilka szafek, albo pomalować je na inny kolor. Na wiosnę można ożywić swoje mieszkanie pastelami, na przykład zmienić obicia poduszek, lub narzuty na kanapę, zmienić wazon, poustawiać ładne, kolorowe doniczki – notabene, słyszeliście o doniczkach wiszących do góry nogami? Genialny pomysł.

Osobiście do tematu porządków czy remontu mieszkania podeszłam bardzo drastycznie, ponieważ postanowiłam pozbyć się niektórych mebli. Dokładnie z przedpokoju. Przedpokój jest ciemny, nie dochodzi do niego żadne naturalne światło z okna. Dlatego jest pomalowany na biało i tak jak na razie zostanie. Jednak zaczęły mi przeszkadzać w nim ciemne meble – szafki na obuwie i wieszak ścienny. Nie duże, ale jednak, trochę przytłaczały przedpokój. A przecież w moim przedpokoju stoi wielka, lustrzana szafa – komandor. Wystarczyła chwila reorganizacji i już zrobiło się mnóstwo miejsca na buty, a przedpokój stał się o wiele bardziej przestronny. Natomiast jeżeli chodzi o kurtki, to zamiast starego wieszaka przymocowałam do ściany wieszaki ścienne z kamienia naturalnego. Wyglądają w ten sposób: wieszaki ścienne

 

Powyższe wieszaki ścienne, to jak na razie moja jedyna ozdoba na ścianę w przedpokoju, która jednak wnosi wiele do ogólnego wyglądu. Zamontowałam sześć takich wieszaków, są one na tyle duże, że wyraźnie je widać. Pasują do nowoczesnych, modernistycznych mieszkań, takich jak moje.

Myślę o tym żeby wzbogacić ścianę w przedpokoju naklejkami ściennymi – kotami. Wzory są naprawdę świetne. Taka dekoracja wraz z wieszakami, nadadzą całkiem inny wyraz ścianie – bo odpowiednio dobrane detale, potrafią zdziałać naprawdę wiele!

Dodaj komentarz