Wanny kontra prysznice

Walka o ulubione urządzenie sanitarne Polaków trwa. Po erze wanien, prysznic zaczął wysuwać się na prowadzenie. Nadal jednak jest wśród nas wielu amatorów leniwych gorących kąpieli. Co wybrać do swojej łazienki? Co nowego znajdziemy w sklepach i jakie trendy obowiązują w aranżacji?

 

Przede wszystkim wybór jest kwestią Twoich upodobań. O gustach się nie dyskutuje i każdy z nas ma własne preferencje odnośnie sposobu codziennej kąpieli oraz wystroju łazienki. Przyjrzyjmy się jednak nowoczesnym rozwiązaniom w zakresie urządzeń sanitarnych, by wiedzieć, co mamy do wyboru.

 

Nowoczesne prysznice nie wyglądają już jak dawniej. Niehigieniczna zasłonka niemal całkowicie odeszła w niepamięć, a i tradycyjna kabina nie jest już koniecznością. Ostatnim trendem są prysznice bez brodzika. Ich zastosowanie pozostawia wolną przestrzeń w łazience. Jest nowoczesne i ciekawe. Pozwala stworzyć wyjątkową aranżację o minimalistycznym charakterze. Do tego jest to wyjście wygodne, szczególnie dla osób starszych czy mających problemy z poruszaniem się.

 

Jeśli chodzi o wanny, do wyboru mamy zwykłe, kwadratowe i narożne – o rozmaitych wielkościach, a także kształtach. Jeśli mamy do dyspozycji wystarczająco dużo przestrzeni, możemy pokusić się o zamontowanie wspaniałego domowego jaccuzi, wanny z masażem czy innego urządzenia, które pozwoli na odbywanie relaksujących kąpieli.

 

Prysznice są jednak niewątpliwie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem – tak jeśli chodzi o przestrzeń, jak również jeśli chodzi o zużycie wody. Z tych właśnie powodów do przeciętnych polskich mieszkań z niewielką łazienką i zamontowanym licznikiem wody wybieramy je częściej, nawet jeśli marzy nam się wspaniała wanna z hydromasażem.

Dodaj komentarz