Urządzamy mieszkanie na styl skandynawski

Nasze domy często bywają patchworkowe, złożone z wielu nieprzystających i niepasujących do siebie elementów, które jakimś cudem znalazły się na jednej przestrzeni. Niestety zdarza się, że również w momencie gdy nie potrafimy przemieścić się z jednego pomieszczenia do drugiego, następuję problem natury czysto logicznej. Mieszkanie przestaje być funkcjonalne, a nam po prostu źle się w nim żyje. Czy jest na to jakiś sposób? Oczywiście – zaprojektowanie mieszkania na styl skandynawski.

Co charakteryzuje styl skandynawski? Przede wszystkim minimalizm oraz przestrzeń. Nie bez znaczenia są również kolory, dominują przede wszystkim jasne, stonowane barwy. Często używane są również odcienie pasteli, który dominują przestrzeń. W zależności od zamiłowania właściciela mieszkania – istotna może być gra kontrastów, w postaci zestawienia ciemnej sofy i bardzo jasnych ścian. Aczkolwiek nie jest to element dominujący, bowiem część miłośników tego stylu pozostawia wszystkie elementy w odcieniach bieli, szarości lub pasteli, wprowadzając kontrast jedynie w postaci dodatków.

 

I jak łatwo można się domyślić, styl skandynawski to przede wszystkim dodatki, które często grają pierwsze skrzypce w dopełnieniu samego dizajnu pomieszczenia. Kolorowe poduszki czy misternie zdobione kubki lub uroczy imbryk, to elementy które w stonowanych pomieszczeniach rzucają nam się w oczy. Urządzając swoje mieszkanie właśnie w tym stylu, sprawimy, że będzie ono z powrotem funkcjonalne, a równocześnie niezwykle nowoczesne!

Dodaj komentarz