Umywalki meblowe – nowy trend w aranżacji łazienki

umywalki mebloweUmywalek do łazienki mamy co niemiara, od tradycyjnych białych ceramicznych, po różnobarwne i różnokształtne, nablatowe, podblatowe. Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się umywalki meblowe. Zajmują mniej miejsca i świetnie wpasowują się w nowoczesne aranżacje łazienki.

Świetnie sprawdzają się w małych łazienkach. Montowane są do ściany, a pod nie ustawiane są nasze meble łazienkowe. Odpowiednio dopasowana szafka lub specjalny stelaż. To dodatkowe miejsce na rzeczy w łazience, których nigdy nie brakuje.

Umywalka meblowa może również być już wyposażona w szafkę czy specjalną konstrukcje która sprawia że możemy oddalić ją od ściany, tworząc w ten sposób umywalkę wolnostojącą.

Dobrać możemy dowolny kształt oraz wymiar, dostępne są wersje pojedyncze czy podwójne. Ta druga opcja posiada coraz więcej zwolenników, pozwala zaoszczędzić czas podczas porannej toalety, gdyż dwie osoby jednocześnie mogą przygotowywać się do wyjścia.

Ale zanim zdecydujemy się na konkretną umywalkę warto zastanowić się jaką chcielibyśmy mieć baterie. Do wyboru mamy naścienne i sztorcowe. Często jest tak, że nasza instalacja wodna, zdeterminuje wybór którejś z nich a co za tym idzie wybór umywalki, gdyż do nie każdej pasują oba rodzaje baterii.

Należy pamiętać, że najważniejsze jest jednak to aby nasza umywalka była wygodna w użytkowaniu, a więc dobrać odpowiednią wysokość. Aby swobodnie móc z niej korzystać musimy posiadać 70 cm przestrzeni, jeżeli chcemy mniejszą, zawsze część jej funkcji może przejąc blat na którym stoi.

Dodaj komentarz