lampy do salonu

Salonowe oświetlenie – możliwości

Wybór odpowiednich lamp nie należy do najłatwiejszych decyzji, chociaż wydawać by się mogło, że jest wręcz na odwrót. Wystarczy wejść do pierwszego lepszego sklepu z lampami, by odkryć, że istnieje bardzo wiele różnego rodzaju oświetlenia do domu, wiele lamp o różnych kształtach i różnej wielkości – nie trudno o zawrót głowy. Jak zatem wybrać lampy do salonu, by prezentowały się one korzystnie, a sam wybór nie zajął nam zbyt wiele czasu?

Aby w proty sposób nabyć odpowiednie lampy do salonu, należy przygotować odpowiedni plan. Na pewno nie warto z marszu wchodzić do sklepu z lampami i wybrać na szybko – w 90 % taki sposób zakupów nie kończy się dobrze. Okazuje się że lampa nie pasuje, jest za mała, za duża, itd.

Należy spisać sobie na kratce jaką powierzchnię ma nasz salon, jak wysokie są ściany, gdzie stoją meble oraz w jakim stylu urządzony jest nasz salon. Dodatkowo warto zanotować sobie w których częściach pomieszczenia, w jakich porach najczęściej przebywamy. Można także wykonać kilka zdjęć salonu, przed udaniem się do sklepu oświetleniowego.

Jeżeli planujemy oświetlenie salonu od samego początku, w zasadzie mamy dwie możliwości. Pierwsza to tradycyjne nabycie lampy sufitowej i uzupełnienie tego rodzaju oświetlenia dodatkowymi lampami do salonu – zdecydowanie mniejszymi. Druga możliwość to zastosowanie kilku źródeł światła porównywalnej wielkości – na przykład zamontowanie na suficie nowoczesnych plafonów. To, który rodzaj oświetlenia wybierzemy winien zależeć od powierzchni pomieszczenia. Jeżeli mamy do czynienia z małym salonem – lepiej zrezygnować z lampy sufitowej jako głównego źródła światła i zamontować plafony. Jeżeli salon jest duży – modny żyrandol czy stylowa sufitowa lampa z pewnością będą dobrym rozwiązaniem.

Lampy do salonu muszą przede wszystkim pasować do pomieszczenia; najbardziej uniwersalne lampy to lampy z abażurem w formie prostokąta lub kwadratu. Wystarczy dobrać odpowiedni kolor abażuru do ścian – kolor powinien być albo jak najbardziej zbliżony do koloru ściany, lub wybrany na zasadzie kontrastu. Po szeroki wybór lamp do salonu, zapraszamy na stronę: lampywdomu.pl

Dodaj komentarz