Rektyfikowane płytki łazienkowe. Wady i zalety

płytki łazienkoweRektyfikowane płytki łazienkowe to przykład na bogatą propozycję sklepów z szeroko rozumianą ceramiką i innym tego typu wyposażeniem. Przyjrzyjmy się więc im dziś z bliska. Co widać na pierwszy rzut oka? Cenę, która jest o wiele wyższa od innych płytek. Skąd to się wzięło?

Stąd, że tradycyjne płytki łazienkowe są wypalane z gliny i kalibrowane nie na takie o identycznych rozmiarach, ale na takie o podobnych rozmiarach. Przez to nigdy nie ma pewności, że otrzymamy rozmiary w pełni adekwatne do naszych indywidualnych preferencji. Rektyfikacja polega natomiast na takiej obróbce, aby każda płytka miała identyczny rozmiar, tworząc dodatkowo dziewięćdziesięciostopniowe kąty, czego również w tradycyjnych płytkach po prostu nie ma.

 

Co ciekawe, nie zawsze warto je kupować. Wszystko zależy od naszych oczekiwań i gustu. Rektyfikowane płytki łazienkowe zapewniają niemalże jednolitą powierzchnię, czego nie można powiedzieć o ich tradycyjnych odpowiednikach, ale przez to nie sprawdzają się wcale w tradycyjnych i nieco starodawnych pomieszczeniach. Specjaliści wskazują zresztą, że jest to propozycja dla wszystkich właścicieli wnętrz nowoczesnych, innowacyjnych i nowatorskich. Dość zresztą powiedzieć, że wyżej wymienione są w stanie nadać niemal każdemu wnętrzu bardzo nowoczesnego charakteru, co w przypadku stylizacji z lat dziewięćdziesiątych nie ma właściwie żadnego uzasadnienia. Na koniec wreszcie jedno – zanim wybierzemy jakiekolwiek płytki rektyfikowane, musimy zastanowić się też nad rozmiarem naszej łazienki, ponieważ w dużych przestrzeniach rektyfikacja nie będzie się sprawdzać i będzie zbytecznym wydatkiem.

Dodaj komentarz