lampka nocna do sypialni

Pokój dziecięcy, a oświetlenie

Pokój dla dziecka, to pomieszczenie wielozadaniowe. Taki pokój służy dziecku za wszystko – za pokój gościnny, w którym gości na przykład kolegów z przedszkola lub szkoły, pokój do zabawy, pokój do nauki oraz pokój do wypoczynku i snu. Dlatego warto zadbać o to, by w pomieszczeniu dla dziecka, znalazło się wszystko, co potrzebne, dla jego wygody i bezpieczeństwa.

Dlatego, jedną z kluczowych spraw jest zadbanie o to, by dziecko miało zapewnione odpowiednie oświetlenie. Już od kilku lat w trendach wnętrzarskich panuje moda na wiele źródeł oświetlenia w jednym pomieszczeniu, także w pokoju dziecięcym. „Górna lampa” dalej jest podstawowym źródłem światła, jednak nie jedynym. Poza górnym oświetleniem w pokoju dziecka, warto zainwestować także w lampi boczne, zamontowane tak, by nie raziły dziecko prosto w oczy oraz by dawały lekkie światło, na przykład wieczorem przy zabawie z kolegami. Na biurku do nauki powinna oczywiście pojawić się lampka biurkowa, by dziecko nie męczyło sobie oczu przy wieczornym odrabianiu zadań domowych. Lampki nocne do sypialni na komodę, czy szafkę nocną, będą dobrym rozwiązaniem, jeżeli nasze dziecko boi się ciemności. Lampka nocna daje delikatne, niemocne światło, w związku z czym nie będzie przeszkadzała dziecku w śnie.

Przy planowaniu instalacji oświetleniowej w pokoju dziecięcym, warto pamiętać także o bezpieczeństwie. Zawsze sprawdźmy czy nie ma żadnych problemów z wtyczkami czy gniazdkami, zanim pozwolimy dziecku samodzielnie operować światłem. Zwróćmy też uwagę na to jak mają przebiegać kable, tak by nie plątały się pod nogami. Wszystkie żarówki winny być lepszej jakości. Tanie żarówki mogą pękać a odłamki szkła z pewnością są dla dziecka niebezpieczne. Warto też zabezpieczyć żarówki, ta by dziecko nie mogło ich dotknąć ręką – może dojść do oparzenia – dlatego warto inwestować w lampy z abażurami, kloszami. Światło padające z lampy sufitowej nie powinno być „oślepiające”, jednak na tyle jasne, by dobrze oświetlało cały pokój.

Dodaj komentarz