Poducha do siedzenia – modne i komfortowe wnętrze

Poducha do siedzenia – modne i komfortowe wnętrze

Nietypowe siedziska, pufy czy tzw. poduchy do siedzenia kojarzą nam się głównie z wystrojem luźnych biur czy miejsc, w których przebywają dzieci, np. przedszkola, jednak ich zastosowanie i wygoda doskonale sprawdzą się także w naszych domach.

Aranżacja swojego domowego wnętrza jest kopalnią najlepszych pomysłów i inspiracji, dzięki którym możemy tworzyć nieszablonowe, często nawet ekstrawaganckie połączenia. Dzięki temu nadajemy wnętrzu prawdziwą duszę i charakter, czyniąc je naszym, przytulnym i prawdziwie domowym. W wielu domowych aranżacjach coraz częściej znajdziemy mniej lub bardziej nietypowe rozwiązania, a niewątpliwie jednym z takich rozwiązań jest właśnie wykorzystanie nietypowych mebli i akcesoriów, takich jak poduchy do siedzenia, z angielskiego często też nazywane „beanbag” z racji wypełnienia ich suszonymi ziarnami fasoli, dziś jednak do ich wypełnienia używa się najróżniejsze inne materiały.

poducha do siedzenia

Poducha do siedzenia może stanowić doskonałą alternatywę dla foteli lub pufy w salonie i doskonale sprawdzają się, np. podczas seansów filmowych. Dzięki temu, że świetnie dopasowują się do kształtu naszego ciała, bardzo dobrze również podpierają kręgosłup, nie powodując zmęczenia i pozwalając nam na prawdziwie luksusowy wypoczynek, bez obawy o bóle pleców czy szyi. Taki rodzaj siedziska jest również idealnym miejscem na popołudniową drzemkę czy relaks z ulubioną książką. Oprócz salonu, poduchy do siedzenia idealnie pasują również w pokojach dziecięcych, gdzie świetnie zastąpią tradycyjne meble i mogą posłużyć maluchom jako siedzisko podczas nauki i zabawy, które nie będzie nadwyrężać ich rozwijającego się kręgosłupa.

poducha do siedzenia

Decydując się na wykorzystanie poduch w aranżacji swojego wnętrza, poza ich designem, kształtem czy kolorem, należy zwrócić uwagę zarówno na materiał z którego zostały uszyte oraz na to czym zostały wypełnione. Obecnie jednym z najlepszych wypełniaczy są elastyczne polistyrenowe kuleczki, bowiem są miękkie i sprężyste, dzięki czemu dopasowują się do kształtu ciała. Takie wypełnienie ma również świetne właściwości izolacyjne, dzięki czemu nie musimy obawiać się utraty ciepła czy przebijanie zimna bezpośrednio od podłogi. Materiał zewnętrzny jest również niezwykle istotny, bowiem poza odpornością na zniszczenia musi być on również łatwy w czyszczeniu i miły w dotyku. Świetnie w tym przypadku sprawdzają się poduchy obite naturalnymi materiałami, które można prać bez obawy o zniszczenie czy utratę elastyczności.

Jeżeli urządzamy wnętrze w stylu nowoczesnym, to poducha do siedzenia doskonale sprawdzi się w jego aranżacji, wprowadzając coś oryginalnego i niespotykanego do pomieszczenia, którym zaskoczymy swoich gości, a sobie zapewnimy wyjątkowy komfort siedzenia i odpoczywania.

 

Dodaj komentarz