abażury do lamp - kinkietów

Organizacja światła w salonie – abażury do lamp

W obecnych czasach żyrandol pośrodku sufitu nie jest już koniecznym elementem oświetlenia salonu. Architekci wnętrz podpowiadają, że lepiej zainwestować w oświetlenie punktowe. Jedak wciąż lampa sufitowa jest bardzo popularna. Jeżeli już się na nią zdecydujemy nie zapominajmy, że nie powinno to być jedyne oświetlenie dla naszego salonu.

Lampa sufitowa, daje mocne światło, co jest dobre przy wykonywaniu codziennych czynności, zwłaszcza zimą kiedy dni są krótkie. Jednak korzystanie tylko z tak zwanego „górnego światła”, kiedy chcemy na przykład wieczorem usiąść do relaksu ze znajomymi, z rodziną, czy też na przykład z ulubioną książką w ręce, mocne światło padające z sufitu może stać się uciążliwe.

Dlatego w salonie warto zadbać o dodatkowe punkty/źródła światła, Na przykład warto ustawić lampkę na regale z książkami obok fotela – taka lampka w zupełności wystarczy do wieczornego czytania, a dodatkowo zaoszczędzimy w ten sposób na prądzie.

Światło lampki ustawionej na parapecie zwiększy optycznie cały salon. Lampa stojąca podłogowa ustawiona obok kanapy, a naprzeciwko telewizora pozwoli w komfortowy sposób oglądać wieczorem telewizję, bez szkody dla wzroku (nie powinno się oglądać TV w całkowitej ciemności, a zapalenie górnego światła do oglądania telewizji to rozrzutność :))

Zamiast lampki stojącej można zdecydować się na kinkiety – na ścianie pod którą ustawiona jest kanapa. Dadzą taki sam efekt, jak lampa stojąca podłogowa.

Jeżeli chcemy mieć klasyczny, nastrojowy klimat w salonie, warto pomyśleć o materiałowych abażurach, które – po kilku latach mody na nowoczesność – znów powracają do łask. Ostatnimi czasy wraca moda na klasykę. Nic dziwnego – nie każdemu odpowiadają białe ściany i minimalistyczne wnętrze z meblami na wysoki połysk.

Abażury do lamp dostępne są w wielu wzorach i kolorach. Idealnie nadają się jako osłona na żarówkę, zarówno dla lampek na stolik, lamp podłogowych, kinkietów, jak również na lampę sufitową. Odpowiednio dobrane kolory abażurów stworzą niesamowity klimat.

Dodaj komentarz