Nawilżacz powietrza na kaloryfer – obowiązkowy zimą!

nawilżacz powietrza na kaloryferNadchodzą chłodne dni. W większości mieszkań kaloryfery już grzeją. Jest ciepło i przyjemnie, natomiast powietrze zaczyna wysychać. Nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, natomiast skutki owego zjawiska są odczuwalne. Aby je zlikwidować, należy wyposażyć pomieszczenia w nawilżacze powietrza. Najpopularniejszym z nich jest nawilżacz powietrza na kaloryfer.

Kaloryfery ocieplają powietrze, ale i pozbawiają je wilgotności potrzebnej do komfortowego oddychania. Skutki tego zauważalne są szczególnie w nocy. Gdy powietrze jest przesuszone, podczas snu zasycha nam w gardle. W dłuższej perspektywie powoduje to kaszel, a nawet choroby układu oddechowego.

Aby zadbać o swoje zdrowie i poprawić komfort, zimą trzeba wyposażyć mieszkanie w nawilżacze powietrza. Jako pierwsze zaopatrz w nie pokoje sypialne. Do wyboru masz różne rodzaje nawilżaczy, jednak najpopularniejszym z nich ciągle jest nawilżacz powietrza na kaloryfer.

Jest to zupełnie podstawowe wyposażenie, z którego korzystały nasze babcie i mamy. Do tej pory jest to najskuteczniejsza i najtańsza droga do podniesienia wilgotności powietrza w mieszkaniu. Nawilżacz powietrza na kaloryfer działa na najprostszej możliwej zasadzie. Jest to niewielki pojemnik, który wieszamy na kaloryferze. Napełniamy go wodą, która pod wpływem ciepła zaczyna parować. Jeśli kaloryfery grzeją mocno, z pewnością szybko zauważysz, że poziom wody opadnie. Należy uzupełniać go na bieżąco, aby powietrze było stale nawilżane parą wodną.

Dzięki nawilżaczowi powietrza na kaloryfer zauważysz, że będzie ci się lepiej oddychać. Skończy się dziwny kaszel i dyskomfort spowodowany wysuszeniem śluzówek. Proste urządzenie jest dowodem na to, że czasem najłatwiejsze rozwiązania są najlepsze.

 

Dodaj komentarz