Na co zwracać uwagę przy wyborze farby do ścian?

farba biała śnieżka W XXI wieku większość farb stoi na przyzwoitym poziomie, lecz nie każda będzie dobra na konkretną nawierzchnię. Spróbujemy podpowiedzieć jakiego rodzaju farb używać w danej sytuacji. Nie będziemy się rozdrabniać, spodziewajcie się raczej konkretów. Jeśli jesteście perfekcjonistami, z pewnością zainteresujecie się rodzajami farb.

– Jeżeli będziemy malować pomieszczenie, w którym będzie bardzo wilgotne albo które po prostu będzie mokre, rozważmy kupno farby ze zwiększoną odpornością na wilgoć. Decyzja dotycząca łazienki czy kuchnia jest bardzo ważna i nie należy to w żadnym wypadku oszczędzać. Warto zaopatrzyć się w solidny produkt – farba biała Śnieżka w postaci emulsji jest jak najbardziej godna polecenia.

– Innymi farbami powinno się malować sufity a inną ściany. W przypadku tego pierwszego warto zaopatrzyć się w farbę głęboko matową. Na ściany wystarczy zwykła matowa.

– Gładkość ściany to ważny czynnik przy wyborze farby. Pamiętajmy, że powłoki z połyskiem mogą uwypuklić niedoskonałości i nierówności

– Ten punkt będzie bardzo ważny. Jeżeli osoba, która ma przebywać w pomalowanym pomieszczeniu jest alergikiem lub małym dzieckiem, wybierzcie jedną z farb ekologicznych.

– Farba satynowa idealnie sprawdzi się w przypadku, gdy Wasze dzieci są rozrabiakami. Ze ściany pomalowanej takim produktem łatwo usunąć zabrudzenia. Tu także dobrym wyborem będzie popularna farba biała Śnieżka.

Jeżeli macie wątpliwości, warto porozmawiać z wykwalifikowaną kadrą sklepu z farbami. Możecie także poszukać pomocy na forach i blogach.

Dodaj komentarz