Kamień w domu, czyli podłogi, tarasy, łazienki

kamieńKamień jest materiałem, który uchodzi za zimny i surowy, co nie do końca jest prawdą. Szczęśliwie jednak, w szeroko rozumianych aranżacjach mieszkania widzimy renesans zainteresowania takowym, ponieważ sięga poń coraz większa ilość osób. Dlaczego? Unikatowa struktura, najwyższy poziom wytrzymałości i odporności na uszkodzenia mechaniczne (oraz na zwykłą, choć wieloletnią eksploatację), niezwykły charakter – wymieniać można by w nieskończoność.

Bez względu natomiast na to, czy chodzi o kamień do podłogi w salonie, do łazienki czy na taras – zawsze odstrasza od niego cena. Nic w tym dziwnego, ponieważ takiego bogactwa kolorystycznego, strukturowego oraz kształtowego nie sposób szukać nigdzie indziej. Mało tego, materiał ten daje naprawdę duże możliwości aranżacyjne, ponieważ może być on dowolnie łamany, szlifowany i polerowany.

 

Kamień synonimem wytrzymałości

Bez względu jednak na wszystkie atuty, kamień zdobywa uznanie przede wszystkim ze względu na swoją wytrzymałość i ładne starzenie się. Drewno lub inne materiały – po przykładowych dziesięciu latach eksploatacji – nie wyglądają już tak dobrze, podczas gdy podłoże kamienne będzie trwało i trwało, oglądać je będą nasze dzieci, nasze wnuki, ich dzieci, ich wnuki i tak dalej. Oczywiście wiele też zależy od rodzaju samego kamienia, aczkolwiek tu na czasie jest niewątpliwie marmur – wytrzymałość połączona z najwyższym poziomem estetyki, a wszystko to wraz z niezwykłą gamą barw. To jednak tylko przykład, ponieważ szeroko rozumiane kamienie to coś więcej niż tylko marmur.

Dodaj komentarz