lampy biurowe

Jakie oświetlenie do biura?

Projektując biuro, oprócz odpowiedniego doboru mebli należy przede wszystkim zastanowić się nad tym, w jaki sposób oświetlimy nasze wnętrze. Dobór odpowiedniego oświetlenia wpływa nie tylko na komfort pracy, ale także pomaga zachować dobre samopoczucie, co przekłada się z kolei na efektywność i wydajność pracowników.

Na co zwrócić uwagę wybierając lampy biurowe?

W przestrzeni biurowej bardzo istotne jest nie tylko odpowiednie wykorzystanie światła dziennego, ale także umiejętne rozplanowanie sztucznego oświetlenia. Wybierając lampy biurowe powinniśmy zwrócić uwagę na to, żeby poziom natężenia oświetlenia, jego barwa, kierunkowość, równomierność oraz inne istotne aspekty były zgodne z wymaganiami określonymi w Polskich Normach. Bardzo ważnym parametrem jest także charakter wykonywanej w pomieszczeniu pracy. Jeśli w biurze znajdują się komputery, dla przykładu zalecane jest stosowanie głównie oświetlenia sufitowego. Jedynie w przypadku, gdy nie zapewnia ono wystarczającej ilości światła, można zamontować dodatkowo mniejsze lampki na biurkach.

 

Oprócz wspomnianych wcześniej  lamp sufitowych i lampek biurkowych, w biurach wykorzystywane są także lampy podłogowe i ścienne. Od rodzaju wykonywanej w pomieszczeniu pracy zależy w znacznej mierze to, na które z nich powinniśmy się zdecydować. Poza tym istotny jest także aspekt wizualny oprawy oraz koszty jakie generuje oświetlenie. Z tego powodu coraz większą popularnością cieszy się oświetlenie LED, które generuje znacznie mniejsze rachunki w podrównaniu do standardowej żarówki.

Dodaj komentarz