plakaty do pokoju dziecka

Jak udekorować ścianę w pokoju dziecka?

Pokój dziecka nie może być nudnym pomieszczeniem, a wręcz przeciwnie, każdy jego kąt, każda ściana powinna zachęcać dziecko do zabawy, kreatywności i pobudzania swojej wyobraźni. Jeśli więc mamy w pokoju dziecka wolną ścianę to warto na niej stworzyć coś niesamowitego. Może to być oryginalny rysunek lub zawieszony plakat, ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Jeśli chcemy zagospodarować całą powierzchnię ściany, to w tym przypadku świetnie sprawdzi się fototapeta, którą można dobrać według zainteresowań dziecka. Można wybrać fototapetę z ulubioną postacią z bajki. Jeśli dziecko interesuje się sportem, najlepiej jakby na ścianie zagościł ulubiony sportowiec. W dziecięcym pokoju sprawdzą się też motywy przyrodnicze, może to być łąka obsypana kwiatami lub ulubione zwierzę w naturalnym środowisku. Możliwości jest naprawdę mnóstwo.

 

Coraz częściej do dekoracji pokoju dziecka są wybierane plakaty dla dzieci. I słusznie. Wykonane są z papieru bardzo dobrej jakości, więc na pewno sprawdzą się w pokoju dziecka, a dodatkowo zachwycają swoimi intensywnymi kolorami. Na plakatach możemy spotkać grafiki przedstawiające zabawne zwierzątka lub śmieszne i inspirujące napisy, które docenią dzieci starsze. W pokoju noworodka także możemy zawiesić plakat, ale z metryczką. Taki plakat po latach stanie się piękną pamiątką.

plakaty dla dzieci

Pozostając w temacie tych najmłodszych, przedstawiamy kolejny pomysł na ścianę, a mianowicie tapicerowanie. Tapicerowana ściana jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla maluszka, ponieważ jest bardzo miękka, miła w dotyku. Raczkujące dziecko bez obaw będzie mogło próbować swoich sił w chodzeniu po swoim pokoju. Nie musimy się obawiać, że dziecko podczas upadku uderzy o twardą ścianę.

 

Jeśli małe dziecko boi się spać przy zgaszonym świetle, można wykorzystać ścianę do oświetlenia pokoju. Możemy na niej zawiesić ozdobne, kolorowe lampki, które sprawią, że pokój będzie przytulny, a dziecko będzie się w nim czuło bezpieczne. Ciepłe światło na pewno wprowadzi dziecko w stan zasypiania. Na ścianie możemy także zawiesić inne dodatki takie jak literki, z których możemy ułożyć imię dziecka lub małe woreczki na drobne zabawki.

plakat dla dziecka - posterilla.pl

Ostatnim pomysłem, ale już dla nieco starszych dzieci, jest pomalowanie ściany farbą tablicową. W ten sposób dziecko będzie mogło wyrażać swoją kreatywność, tworząc piękne rysunki na ścianie, a co najlepsze, codziennie będzie mogło stworzyć nowe dzieło sztuki. Na takiej ścianie starsze dzieci mogą sobie napisać plan lekcji oraz wiele istotnych informacji. Taka ściana może posłużyć na kilka lat.
Ściana w pokoju dziecka to kolejne miejsce gdzie rodzic, ale także dziecko, może się popisać swoją kreatywnością. Jeśli mamy starsze dziecko to warto zaangażować je w ozdabianie własnej ściany, na pewno chętnie pomoże ją pomalować albo powiesić na niej plakat.

Dodaj komentarz