Jak odpowiednio dobrać lampki nocne

Jak odpowiednio dobrać lampki nocne

Aranżacja i urządzenie sypialni, ze względu na specyfikę tego pomieszczenia nie należą do zadań szczególnie łatwych. Sypialnia to miejsce odpoczynku i regeneracji sił, relaksu i pełne dyskrecji. Oświetlenie w sypialni, a szczególnie lampki nocne odgrywa w niej ogromne znaczenie i często stanowi szczegół, który może przesądzać o tym czy spełnia ona swoje przeznaczenie i rolę w domu.

Niewłaściwie dobrane lampki nocne mogą skutecznie utrudniać nam korzystanie z wszystkich zalet sypialni i doskonale możemy się o tym przekonać, kiedy nasza druga połówka zechce poczytać w łózko książkę, a światło z jej lampki razi nas po oczach, uniemożliwiając zaśnięcie. Podstawową cechą lampek nocnych powinno być dyskretne oświetlenie tylko tej części sypialni, którą chcemy. Niezależnie od tego jaki rodzaj lamp najbardziej nam odpowiada, czy będą to lampy stojące, wiszące czy niewielkie lampki ustawione na stolikach nocnych po obu stronach łóżka, ich właściwy dobór i rozmieszczenie mogą znacząco wpłynąć na jakość i funkcjonalność każdej sypialni.

lampka nocna

Lampki nocne na szafkach

Oświetlenie do sypialni ustawione na szafkach nocnych to jeden z najpopularniejszych aktualnie sposobów na aranżację i dobranie oświetlenia sypialnianego. Lampki nocne stojące najczęściej wyposażone są w klosze, które skutecznie ograniczają rozprzestrzenianie się światła po całym pomieszczeniu. Światło wydobywające się z klosza jest rozproszone i nie razi po oczach, dzięki czemu osoba śpiąca po drugiej stronie łóżka nie powinna odczuć dyskomfortu. Doskonałą alternatywą dla klasycznych lampek stojących na szafce mogą być lampy podłogowe z regulowanym ramieniem, które możemy postawić obok łóżka i dostosować jej wysokość i kształt do swoich wymagań.

lampki nocne

Lampki nocne jako kinkiety nad łóżkiem

Kinkiety są od lat wypróbowanym i popularnym sposobem na oświetlenie pomieszczeń domowych, jednak mogą one stanowić również ciekawy sposób na oświetlenie sypialni. Kinkiety do sypialni możemy zainstalować nad łóżkiem, jednak wówczas niezbędne będą specjalne obrotowe klosze. Można je zainstalować również nad szafką nocną jeżeli będą wyposażone w dłuższe, ruchome ramię, które łatwo można ustawić w pożądanej przez nas pozycji. Takie rozwiązanie sprawdzi się również wówczas gdy w pobliżu łóżka mamy swój kącik do pracy, wówczas jedna lampka może posłużyć nam jako oświetlenie biurka oraz jako lampka nocna.

lampka nocna

Lampki nocne jako lampy wiszące

W sypialniach utrzymanych w stylu nowoczesnym coraz popularniejsze stają się lampki nocne w postaci długich przewodów zwisających z sufitu po obu stronach łóżka. Są one nie tylko praktyczne, ale i bardzo efektowne, nadające pomieszczeniu ciekawego charakteru. Decydując się na takie rozwiązanie należy jednak pamiętać, że powinny one mieć tak skonstruowane klosze, aby oświetlały tylko przestrzeń przy łóżku.

 

Dodaj komentarz