Gres w łazience i nie tylko

gresGres to płytki ceramiczne o jednolitej strukturze, charakteryzujące się maksymalną odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz posiadające najwyższe walory estetyczne. Nic więc dziwnego, że coraz więcej ludzi sięga poń na przykład do łazienki, aczkolwiek pamiętajmy, że pomieszczenie to nie jest jedynym, które doskonale z gresem by się komponowało.

Tak czy owak, naprawdę warto się mu przyjrzeć z bliska, tym bardziej że wyżej wymienione to tylko namiastka tego, czym gres tak naprawdę się cechuje. Oczywiście konkretne walory zależą od konkretnych rodzajów tegoż, bo mamy tak zwane szkliwo (wyróżniające się jeszcze większą trwałością oraz gładkością), gresy polerowane (charakteryzujące się atrakcyjnym połyskiem) i wiele innych.

Gres – rodzaj, a wymagania

Jeśli chodzi o łazienkę, najlepiej sprawdzi się gres rektyfikowany, który posiada bardzo proste brzegi. Dlaczego? Otóż w łazience znajdują się prawdopodobnie fugi, z którymi powyższe płytki będą sąsiadowały. Rozwiązanie to umożliwia zaś łatwiejsze ich czyszczenie, tym bardziej że podłoga zaniedbana w połączeniu z gresem może stworzyć naprawdę nieciekawy efekt. Inna rzecz, że w sklepach z płytkami ceramicznymi zawsze uświadczymy fachowego doradztwa, a zatem – jeśli mamy do czynienia ze sprzedawcami kompetentnymi – zawsze można sięgnąć po takie wsparcie. Opiszmy swoje wymagania, a na pewno uzyskamy odpowiedź na ich miarę. Pod uwagę weźmy jednak nie tylko walory estetyczne, ale także wspomniane wcześniej czyszczenie, bo zaniedbanie tej materii może sprowadzić na nas naprawdę poważne kłopoty natury użytkowej.

Dodaj komentarz