Farby do wnętrz – farba z brokatem

farby do wnętrzFarby do wnętrz współcześnie można spotkać w wielu odmianach. Producenci prześcigają się w pomysłach na coraz ciekawsze kolory lub rozwiązania, które ożywią wnętrza. Jednym z nich jest farba z brokatem. Niektórzy mogliby pomyśleć, że malowanie ścian brokatem, to pomysł na pokój dla dziecka, albo że po prostu nie będzie to dobrze wyglądać. Jednak umiejętne rozprowadzenie takiej farby do wnętrz, stworzy efekt, jakiego z pewnością się nie spodziewaliście. W jaki sposób?

Po pierwsze, należy kupić profesjonalną farbę z brokatem do wnętrz, a nie próbować żadnych sztuczek z innymi produktami, gdyż w ten sposób brokat nigdy nie rozprowadzi się równomiernie. Ewentualnie w sklepach budowlanych można nabyć sypki brokat, który rozprowadza się na tynku, jednak równie dobrze można go rozprowadzić na farbie.

Farby z efektem brokatu nadadzą pomieszczeniu ożywczego wygląda, a metaliczne, połyskliwe drobinki dadzą efekt migotania, za każdym razem gdy padnie na nie światło. Dlatego warto, by pomalować tę ścianę, lub fragment, na którą pada światło słoneczne z okna.

Metalowe drobinki dostępne najczęściej są w kolorze srebrnym. Świetnie komponują się z tak modnymi dzisiaj szarymi ścianami. Brokat w kolorze miedzianym lub złotym świetnie sprawdzi się na ścianach w ciepłych, słonecznych kolorach.

Aby uzyskać piękny efekt w pomieszczeniu, warto dobrze przemyśleć gdzie chcemy nałożyć brokatową farbę. Jak już wspomniałam warto nałożyć brokat na dobrze nasłonecznione, lub naświetlone miejsce, jednak ciekawym pomysłem będzie także pomalowanie brokatem różnych wzorów, odmalowanych od szablonów dostępnych w budowlanych marketach.

Dodaj komentarz