designerskie lampy

Designerskie lampy

Design – co to takiego? Kształty, barwy, faktury? a może wszystko naraz co w połączeniu będzie skutkowało wywołaniem efektu WOW. Design to tak naprawdę coś co wyróżnia nie tylko nas, ale i otoczenie, w którym przebywamy, które doskonale współgra z naszą naturą i pozwala nam się spełniać artystycznie.

Często największa siła designu tkwi w prostocie i najmniejszym szczególe, który przesądza o odbiorze całości i nie inaczej jest w przypadku designerskiego oświetlenia, które coraz częściej zaczyna pojawiać się w naszych domach.

kinkiet designerski - lampywdomu.pl

Designerskie lampy nie mają ograniczeń kolorystycznych, możemy tu bez problemu lawirować pomiędzy barwami zimnymi i ciepłymi, eksperymentować z rozmaitymi odcieniami tak by dopasować daną lampę do swoich wymagań i do wystroju pomieszczenia, w którym będą się znajdować. Dobierając kolory lamp designerskich, ich abażurów nie ogranicza nas nic poza typem żarówki i barwy światła, którą ona emituje, jednak nic nie stoi na przeszkodzie by zestawić oświetlenie kolorystyczne tak by naturalnie komponowało się z otoczeniem, lub całkiem przeciwnie, wyróżniało się na jego tle.

lampa designerska drewniana - lampywdomu.pl

Równie istotnym elementem co kolor samej lampy jest jej faktura, która pozwala ją wyróżnić. Często najbardziej designerskie lampy kryją swoje piękno w misternie wykończonych detalach i najróżniejszych ozdobach, które niemal pobudzają lampę do życia. Ważne jest również by lampę o nietypowej i bogatej fakturze móc także dobrze wyeksponować i nie dać się jej zagubić wśród zbędnych dodatków na pólkach czy stole, bowiem nawet najpiękniejsza lampa może stracić swój blask w zestawieniu z nadmiernym przepychem.

Design w oświetleniu opiera się również o kształt samej lampy, bowiem dowolność wyboru pozwala nam na wybieranie lamp nie tylko klasycznych czy bardzo wykwintnych, ale i najbardziej zakręconych. Wszystko zależne jest od tego jaką funkcję ma taka lampa spełniać, oraz w jakim typie pomieszczenia zostanie umieszczona. Projektanci lamp dziś mogą puszczać wodzę swojej fantazji, bowiem różnorodne rodzaje i style lamp z pewnością znajdą swoich odbiorców w nowoczesnych domach czy biurach.

lampa wisząca - lampywdomu.pl

Ostatnim elementem wpływającym na to czy nasza lampa może zyskać miano designerskiej czy nie to z pewnością materiał, z którego została wykonana. Czasy, w których lampy kojarzyły się wyłącznie z drucianym szkieletem, na który naciągnięty był materiał, dawno odeszły w zapomnienie i dziś do naszej dyspozycji mamy zarówno szkło, drewno, stal, tworzywa sztuczne i wszystko co pomogłoby uzyskać nam ostateczny designerski efekt.

Lampy od dawna są istotnym elementem już nie tylko wyposażenia, ale i wystroju wnętrz, dzięki którym każda nasza stylizacja może nabierać nowego charakteru i uzyskać pełny efekt dekoracyjny.

 

Designerskie lampy i wiele modeli oświetlenia znajdziesz w sklepie: https://www.lampywdomu.pl

 

Dodaj komentarz