kot grafika

Dekorujemy dziecięcy pokój

Wielokrotnie okazuje się, że w nowoczesnym i gustownie urządzonym domu, pokoje dziecięce są pomieszczeniami najbardziej zaniedbanymi. Rodzicom czasem wydaje się, że skoro dzieci szybko rosną i nieustannie zmieniają swój gust oraz upodobania estetyczne, to nie warto przesadnie angażować się w aranżację ich pokoi. Czy takie podejście jest właściwe?

To prawda, że dzieci szybciej niż osoby dorosłe zmieniają swoje upodobania dotyczące wystroju wnętrz. Chyba każdy zdaje sobie sprawę, że o innym pokoju marzy ośmioletnia urocza dziewczynka, niż kilka lat starsza zbuntowana nastolatka. Nie oznacza to jednak, że żadna z nich nie zasługuje na posiadanie pokoju, który wystrojem odpowiadałby jej gustom i upodobaniom.

Na szczęście nie oznacza to również, że powinniśmy decydować się na niemal nieustanne remontowanie pokoju naszego dziecka. Działanie takie byłoby oczywiście zbyt kosztowne i całkowicie niepraktyczne. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup prostych, naturalnie wyglądających mebli. Śmiało będą one mogły być wykorzystywane przez kilka lat. Charakter wnętrza w łatwy i niezbyt kosztowny sposób uda nam się zmieniać za pomocą odpowiednich dodatków. Kilkuletnie dziecko będzie naprawdę szczęśliwe, jeśli ściany pokoju zostaną udekorowane plakatami z postaciami z popularnych kreskówek lub wizerunkami zwierząt, takich jak pies lub kot. Grafika z kolorowymi zwierzątkami może jednak okazać się zbyt infantylna już nawet dla dziesięcioletniego czy dwunastoletniego dziecka.

kot grafika

W przypadku starszych dzieci należy pamiętać o tym, by zawsze konsultować z nimi decyzje dotyczące zmian wprowadzanych w wyposażeniu ich pokoju.
Nie zapominajmy, że starsze dzieci, bardzo cenią sobie niezależność. Zazwyczaj bardzo negatywnie reagują na próby ingerencji rodziców w ich przestrzeń prywatną. W związku z tym nie należy przesadnie angażować się w wystrój ich pokoi. Pozwólmy naszym dzieciom samodzielnie decydować o tym, w jaki sposób udekorują swoje sypialnie. Nawet jeśli postanowią umieścić buntownicze plakaty, na miejscach, w których wcześniej wisiały urocze, bajkowe wizerunki zwierząt takich jak pies lub kot. Grafika która zostanie przez nich wykorzystana, będzie naturalnym elementem dojrzewania i młodzieńczego buntu.

Dodaj komentarz