Aranżacja biura domowego i gabinetu

Urządzenie w domu kącika do pracy wymaga przestrzegania określonych zasad. Od tego, czy będzie on wygodny, zależeć będzie nie tylko efektywność naszej pracy, ale również nasze zdrowie i samopoczucie. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jak właściwie zaaranżować domowe biuro i gabinet.

Aranżacja biura i gabinetu wymaga zastosowania wygodnych mebli dostosowanych do pracy za biurkiem oraz odpowiedniego ich ustawienia. W zakładach pracy stanowisko siedzące jest określone przepisami oraz podlega kontroli BHP. W domu nikt Cie nie skontroluje, jednak w trosce o własne dobro, powinieneś dołożyć wszelkich starań, by twoje miejsce pracy było wygodne.

Po pierwsze aranżacja biura, kącika do nauki czy pracy i gabinetu wymaga użycia odpowiednich mebli. Powinieneś kupić krzesło obrotowe i biurko, które będą umozliwiały dopasowanie odpowiedniej wysokości jenego względem drugiego. Najlepiej zatem jesli krzeso będzie regulowane. Ustaw je tak, byś siedząc, mógł wsunąć całe nogi pod blat biurka i oprzeć na nim łokcie. Cale stopy powinny płasko przylegać do podłogi.

Wybieraj krzesła obrotowe z podłokietnikami i z odchylanym oparciem. Najlepiej, jeśli będą one na kółkach. Powinieneś mieć możliwość przemieszczania się i częstej zmiany pozycji.

Ważna będzie również aranżacja biura domowego pod kątem oświetlenia. Po Twojej prawej stronie powinna znajdować się lampka. Jeśli pracujesz przy komputerze, większe źródła światła, jak np. okno, nie powinny się znajdować za Twoimi plecami. Światło odbijając się od monitora przeszkadza w pracy i szkodzi twoim oczom.

Jeśli będziesz przestrzegał kilku prostych zasad, uchronisz się przed chorobami zawodowymi, jak zwyrodnienie kręgosłupa czy problemy ze wzrokiem.

Dodaj komentarz